foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Tip-Top klubi

+372 56 916224tiptopklubi.eu

tiptop 2.jpg

Tere tulemast!

tiptopklubi.eu

tiptopklubi.eu

Декабрь 2021
ПонВтоСреЧетПятСубВос
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Январь 2022
ПонВтоСреЧетПятСубВос
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

 

 

Наши друзья

 

 

Informatsioon

 
2017 hooaja klikkamist on võimalik teha alates 1.veebruarist
 
Lugupeetud Tallinna lapsevanem! Klubisse astudes tuleb Teil kinnitada oma lapse treenimist  meie klubis, millega annate ka nõusoleku Tallinna Noorsoo- ja Spordiameti või Viimsi/Harku valla poolt makstava pearaha kandmiseks meie klubi arvele.
 
Selleks  palume  külastada linki:
 
1. Avaneb leht- Sporditegevuse toetus spordiklubides lastele (Tallinn, Viimsiliigute allapoole...
2. Kliksate SISENE ning sisenete süsteemi Teile sobiva panga kaudu 
    (võimalik ka ID-kaardiga).
3. Avaneb leht, kus küsitakse, kas saata andmed süsteemihaldajale, kliksate jah.
4. Avaneb uus leht, kus on näha Teie lapse osalemine spordiklubis.
5. Aastaarvude (2017 taga peab olema jah või kinnita. Kui  on sõna kinnita, 
    siis kliksate  "KINNITA" ja Teie  kinnitus on sellega tehtud, kui ekraanil on "jah"-id.
 
 Kui  Teie last ei ole süsteemis näha siis: 
1. Teie lapse elukoht elanike registris ei ole Tallinn või Viimsi vald
2. Teie lapse vanus  on alla 4a. (Viimsis/Harkus alla 7a.)
3. Teie laps  on meie klubi poolt süsteemi veel  sisestamata.
 
Kui lapse nime  ei ole süsteemis näha, palume  ühendust võtta  klubiga.

 

 

 tiptop.klub@gmail.com          

ILUVÕIMLEMISKOOL TÜTARLASTELE "TIP-TOP"

Tallinna Spordiklubi «Tip-Top» moodustati 2009.aasta aprillis. Algselt avati iluvõimlemisosakond tütarlastele alates 3.eluaastast, kuid juba 2010.aasta mais sai klubi kooli statuse, seoses millega tagastab Eesti Tolli- ja Maksuamet nii pedagoogidele kui ka lapsevanematele 20% tulumaksust. Käesoleval ajal töötab koolis viis kõrgeltkvalifitseeritud treenerit, üks koreograaf ja noored abitreenerid.

Klubi/kooli treenerid püüavad läheneda igale tütarlapsele individuaalselt, et aidata lapsel avada oma iseloomu tugevad ja eredad küljed. Nimelt sellepärast pühendatakse treeningutel suurt osa mitte ainult võimlemisele, vaid ka tantsutundidele oma hoolealuste koreograafiale, artistlikusele. Lisaks sellele tõstavad treenerid pidevalt oma haridustaset, võttes osa erinevatest seminaridest, treeningukogunemistest, kursustest, mis ette nähtud treeneritele. Lisaks sellele täiendavad nad oma teadmisi õpetajatele mõeldud kursustel pedagoogika ja psühholoogia valdkonnas, samuti on nad sagedased loengute külastajad, mis suunatud tervisele, sealhulgas traumadele, näiteks kuidas taastuda traumast ja kuidas üldse vältida neid. Veel osaletakse kursustel, mis suunatud toitumisprobleemidele jne.

Igal aastal korraldab kool spordi-treeninglaagreid. Nii on esimene laager väljasõiduga, mis kestab 10 päeva ja toimub tavaliselt Vinni Spordikompleksis. See laager on väga tähtis nii võimlejatele kui ka treeneritele, kuna selle lühikese aja jooksul saavad lapsed palju informatsiooni, teadmisi ja oskusi. Nendeks on uute harjutuste koostamine: individuaalsed ja grupiharjutused; näidisesinemistel esitatavad numbrid, millega tütarlapsed esinevad aasta jooksul erinevatel kontsertidel, konkursidel, demonstratsioonesinemistel; nendeks on tantsutunnid, samuti ka töö kõikide võimlemisvahenditega. Vabal ajal toimuvad erinevad konkursid, teatevõistlused, organiseeritakse ujumisbasseini (Spa) külastusi ja isegi diskoteeke. Teine spordilaager on linnas, mis on sama tähtis kui väljasõidulaager, kuna seal treenivad tütarlapsed samuti 2-3 korda päevas, nagu öeldakse: "koguvad sportlikku vormi". Siin toimub uute harjutuste ja elementide lihvimine algavaks hooajaks.

Peale selle, juba 4 aastat järjest, sõidab kool õppe-treeninglaagritesse Itaaliasse ja Venemaale, mis annab meie treeneritele hindamatu kogemuse, mis saadakse kuulsatelt ja tuntud treeneritelt, uute tutvuste, teadmiste, oskuste ja kogemuste omandamist noorte võimlejate kui ka nende täiskasvanud juhendajate poolt. Kool "Tip-Top" osaleb palju rahvusvahelistel turniiridel. Poola, Itaalia, Saksamaa, Venemaa, Luxemburg, Läti, Leedu, Tšehhi, Iirimaa, Soome - neis riikides viibivad tütarlapsed peaaegu igal aastal.

Kool korraldab igal aastal traditsiooniliselt kaks rahvusvahelist turniiri. Esimene, nimetusega "Balti Sügis", viiakse läbi novembri kuus Maardus kohaliku omavalitsuse toetusel. Mais toimub teine turniir nimetusega "Lumikellukesed". Klubi külalisteks on senini olnud Venemaa (Moskva, Sankt-Peterburg, Pihkva, Ramenskoe, Kaliningard, Jekaterinburg, Voronež), Soome, Šveits, Saksamaa, Läti. Kool on alati rõõmus uute tutvus- ja sõprussidemete sõlmimise puhul maailma erinevate spordiorganisatsioonidega, kus harrastatakse iluvõimlemist.

Eriti tahaks välja tuua sellist suurepärast fakti, et hiljaaegu sai kooli suureks sõbraks kolmekordne maailmameister rütmelises võimlemises, nüd tuntud maailma erinevates nurkades mitte ainult sportlasena, vaid kui ka treenerina - selleks on pedagoog Aleksandr Buklov! Aleksandr töötab tütarlastega miinimum kaks korda aastas, annab unikaalselt tööd vahendiga, aga see on üks tähtsamaid "elemente" võimlemises - see on oskus töötada vahendiga. Tänu Aleksandri teenele said meie tütarlastele teoks ka sügisesed treeningkogunemised, mis vältavad 5-6 päeva ja kus Aleksandr annab täieliku ettevalmistuse ja kõik oma teadmised ja oskuseid meile võimlejatele ja treeneritele!

Loodame väga, et lähemas tulevikus hakkavad töötama ja vahetama kogemusi meie treeningkogunemistel, õpetama meie tütarlapsi ka teised tuntud spordimeistrid.

Kooli kollektiiv on väga sõbralik ja eesmärgikindel, töötades ja vaadates ühe eesmärgi suunas koos lastevanematega ja nende lastega. Kuna iluvõimlemine - see on sport, mitte kergete killast ja alati võivad esile kerkida erinevad raskused ja takistused, millised ületatakse ja lahendatakse kitsas sidususes: iluvõimlemine - treener - lapsevanem!!! Selles koolis püüatakse õpilastes kasvatada sõbralikkust, spordihinge, optimismi, tööarmastust, distsiplineeritust ja arendada kõiki positiivseid isikuomadusi.

 ILUVÕIMLEMISE KAASAEGSETEST REEGLITEST

Iluvõimlemises muudetakse reegleid iga 4 aasta tagant. Momendil toimuvad uued reeglid aastail 2017-2020. Pärast Olümpiamänge neid muudetakse uuesti. Kuid nüüd kätkevad reeglid endas kõike, mis soodustavad iluvõimlemise igakülgset arengut paljudes riikides. Seepärast muutusid mõnede elementide raskusastmed. Kõige tähtsam uuendus - tantsusammud, mis annavad igale võimlejale end võimlemismatil paremini tunda! Seega - vaatemängulisus tõusis. Universaalsuse kõrval lähtutakse reeglites üleoleku printsiipist - see tähendab, et võitma peavad parimad - see on ju sport! Rohkem pöörati tähelepanu virtuooslikule esinemisele vahendiga. Kui võimleja esitab elemendid ilma eelneva ettevalmistuseta, ilma paigalseisuta, ja täiendavate liigutusteta, siis seda hinnatakse täiendavalt - seda nimetatakse vahendi ja kena valdamise meisterlikkuseks esinemise väljendusrikkuseks! Suurt tähelepanu pööratakse muusikalisele küljele, kuna iluvõimlemine on rütmiline spordiala. Harjutuses peab ilmnema peen side muusikalise kompositsiooniga: mitte ainult rütm ja tempo, vaid ka tunded, mis antakse edasi muusika kaudu ja esitatakse pealtvaatajaile keha ja vahendi sünkroonsete liigutuste koostöös, sest nüüd hinnatakse artistlikkuse komponenti kohtunike poolt eraldi. Sellised reeglid annavad meile veel rohkem võimalusi tütarlaste arenguks, saavutada paremaid tulemusi spordis ja loomingus. Ja igal tütarlapsel kulub palju aega ja tööd, et omandada kõiki tantsu ja võimlemise peensusi!

EEVL

FACEBOOK

YOUTUBE

Сейчас 15 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте